• slide2
  • slide5
  • slide4
  • slide1
  • slide3

Навчальний семінар

21 травня 2019 року у Ратнівській районній філії Волинського Обласного Центру Зайнятості в рамках агропроекту «Територія майстерності» відбувся навчальний семінар для членів особистих селянських господарств на тему: «Садівництво». В даному заході взяв участь провідний фахівець  ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» Левківсьий С.Ф., який ознайомив присутніх з послугами, що надає фітосанітарна лабораторія та виробництвом біопрепаратів, які застосовуються для захисту рослин.

61341473_430756540811417_3314151543330045952_n_-_копия.jpgКрім того, поділився актуальною інформацією про сучасні технології вирощування садових дерев, починаючи з вибору місця і грунту для закладання саду, завершуючи зберіганням плодів. Пошукачі роботи вчилися, як правильно обрізати, окулірувати, вирощувати підщепи і черенки.

Корисними стали поради провідного фахівця про боротьбу зі шкідниками, підживленням дерев з найменшим втручанням хімічних препаратів, обприскування та полив.

Садоводи взяли участь у практичній частині заходу і побували у яблуневому саду школи-гімназії №1. На практиці Сергій Федосійович, спираючись на власний досвід та наукове обґрунтування, показував, як обрізати сад, прищепляти різні сорти.

Докладніше

Стажування директорів фітосанітарних лабораторій України

60899426_364067164227947_8181702855367852032_n_-_копия.jpg

З 20.05.2019 року по 24.05.2019 року на базі ДУ «Львівська обласна фітосанітарна лабораторія» проводиться стажування директорів фітосанітарних лабораторій України. В даному заході приймає участь директор ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» Євгенія Лихач.

За час стажування слухачі знайомляться з організацією роботи відділів лабораторії, правовими аспектами діяльності державних установ в сфері карантину і захисту рослин та співпрацею з Управлінням фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області. Також, слухачі знайомляться з новим програмним забезпеченням LIMS, яке було придбано на кошти Європейського Союзу і зараз встановлюється у фітосанітарних та ветеринарних лабораторіях Держпродспоживслужби.

 

Докладніше

Навчання – практикум

1.jpg16 травня 2019 року на прохання ТзОВ «Агротехніка» на базі ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» проведено навчання з метою покращення професійних якостей, розширення та поглиблення знань, умінь і навичок відповідно до вимог законодавства у сфері карантину рослин за наступними темами:

- Фітосанітарні вимоги щодо експорту зернових культур. Основні вимоги до встановлення вільних зон. Основні вимоги законодавства в сфері карантину рослин.

- Методи відбору зразків об’єктів регулювання, розмір середніх проб.  Формування зразків, оформлення супроводжуючих документів та доставка зразків об’єктів регулювання до лабораторії.

Докладніше

В ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» розпочато процес впровадження, налаштування та тестування програмного комплексу LIMS

hgf.jpgНа базі ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» 14 травня 2019 року розпочато процес  впровадження, налаштування та тестування програмного комплексу LIMS (Laboratory Information Management System) та тестування програмного комплексу PHIS (Phytosanitary Inspection System) в частині «Реєстрації осіб, що здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання» та «Реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність з виробництва та маркування дерев’яного пакувального матеріалу», який було розроблено для Держпродспоживслужби у рамках проекту «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні».

Докладніше

Шануємо традиції!

_DSC9858_-_копия.JPGЩорічно у третій четвер травня українці та друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. За традицією, в цей день всі охочі приходять на роботу або навчання у самому пізнаваному елементі українського костюма – у вишиванці. По всьому світу проводяться святкові ходи, акції та флешмоби в підтримку української культури.

16 травня 2019 року колектив ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» також долучився до святкування.  Працівники установи  одягнули святкові українські сорочки,  продемонструвавши не тільки їх красу та унікальність, але і тим самим виразили свою національну та громадянську позицію, духовну свідомість.

Докладніше