• slide4
  • slide3
  • slide1
  • slide2
  • slide5

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ВИЯВЛЕНЬ В ОБ’ЄКТАХ РЕГУЛЮВАННЯ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ФІТОСАНІТАРНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ЗА ПЕРІОД З 01.04.18 ПО 10.04.2018 РОКУ

За даний період в ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» при проведенні гербологічної експертизи у вітчизняних об’єктах регулювання виявлено карантинні організми, обмежено поширені в Україні:

епвкнрвакрнвк.jpg-  Амброзію полинолисту (Ambrosia artemisiіfolia L.) в 2 випадках у зразках сорго зернового (походження Миколаївська обл.);

- Повитицю польову (Cuscuta сampestris Yunck.) в 1 випадку у зразку коріандра (походження Волинська обл.)

З інших  не карантинних, найчастіше зустрічалися насіння бур’янів: Гібіск трійчастий (Hibiscus trionum L.), Липучка звичайна (Lappula myosotis Moench), Морква дика (Daucus carota L.), Плоскуха звичайна (Echinochloa crusgalli L.), Подорожник ланцетовидний (Plantago lanceolata L.), Резеда жовта (Reseda lutea L.), Рижій дрібноплодий (Camelina microcarpa Andrz.), Талабан польовий (Thlaspi arvense L.), Куколиця біла (Melandrium album Mill.), Мачок рогатий(Glauciumcorniculatum (L.) J.Rudolph), Нетреба звичайна (Xanthium strumarium L.), Подорожник середній (Plantago media L.), Горошок шорсткий (Vicia hirsuta L.).

Докладніше

Якісне насіння – запорука високого врожаю

Незабаром настане пора весняно-польових робіт. Дбайливий господар заздалегідь дбає про якісний насіннєвий матеріал. Використовуючи для сівби неякісне насіння отримуємо зріджені сходи і виправити ситуацію на краще вже практично неможливо.

вапвіпеавр.jpgЗ метою запобігання висіву не якісного насіннєвого матеріалу у ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія », створено відділ визначення посівних якостей насіння і садивного матеріалу.

Аналізування проводиться відповідно до вимог ДСТУ ІSO 10012:2005, що засвічує свідоцтво про відповідність № 93-03/2017.

Докладніше

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ВИЯВЛЕНЬ В ОБ’ЄКТАХ РЕГУЛЮВАННЯ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ФІТОСАНІТАРНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ЗА ПЕРІОД З 21.03.18 ПО 31.03.2018 РОКУ

За даний період в ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» при проведенні гербологічної експертизи у вітчизняних об’єктах регулювання  виявлено карантинний організм, обмежено поширений в Україні:

2222223333.jpg

-  Амброзію полинолисту (Ambrosia artemisiіfolia L.) в 2 випадках у зразках сорго зернового (походження Миколаївська обл.);

З інших  не карантинних, найчастіше зустрічалися насіння бур’янів: Щириця жминдоподiбна (AmaranthusblitoidesS. Watson), Гірчак шорсткий (Polygonum skabrum Moench), Полин звичайний (Artemisia vulgaris L.), Кропива дводомна (Urtica dioica L.), Коронарія зозуляча (Coronaria flos cuculi (L.) A.Br.), Бромус польовий (Bromus arvensis L.), Мітлиця біла (Agrostis alba L.), Грицики звичайні (Capsella bursa-pastoris L.), Пальчатка кров'яна (Echinochloa colona L.), Різушка таля (Arabidopsis thaliana L.).

Докладніше

Вусачі роду Monochamus – переносники нематод!

Ліси, що мають велике ґрунтозахисне, водоохоронне і кліматичне значення, відіграють велику роль у господарстві країни. Але продуктивність їх часто знижується багатьма факторами і насамперед шкідливою діяльністю комах. Розширення торгівельних відносин України з багатьма країнами світу, у тому числі з недостатньо вивченими щодо карантинного і фітосанітарного стану, істотно збільшує ризик завезення з деревиною та лісоматеріалами нових, невідомих для України шкідників лісу. Розмножуючись у масовій кількості, деякі з них, особливо стовбурові, призводять до часткової або повної загибелі не тільки окремих дерев, але й цілих лісових масивів.

Враховуючи високу шкодочинність небезпечних шкідників лісових насаджень 30 видів внесено до “Переліку регульованих шкідливих організмів”, що мають карантинне значення для України.

Дев’ять видів карантинних шкідників віднесено до списку А-1: Карантинні організми, відсутні на території України та належать до вусачів роду Monochamus: Monochamus alternatus Hope – Вусач мінливий, Monochamus carolinensis Oliv. – Вусач каролінський, Monochamus marmorator Kirb. – Вусач мармуровий, Monochamus mutator Le Cont. – Вусач змінний, Monochamus nitens Bat. – Вусач сяючий, Monochamus notatus Drury. – Вусач помічений, Monochamus obtusus Cas. – Вусач тупий, Monochamus scutellatus Say. – Вусач щитовий, Monochamus titillator Fabr. – Вусач дрібний. Ці неєвропейські види вусачів поширені переважно у Мексиці, Канаді, США, Японії, Китаї та Росії.

11111111.jpg

Докладніше