• slide1
  • slide2
  • slide5
  • slide4
  • slide3

Західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.) – багатоїдний карантинний шкідник

30.07.20.jpgМіжнародні торговельні відносини України щороку розширюються. Зростає кількість імпортної рослинної продукції, серед якої вагоме місце займають зрізані квіти, різноманітні горщикові та овочеві культури, зелень. Більшість цієї продукції надходить із європейських країн, насамперед із Польщі, Нідерландів та Іспанії, а разом з ними можуть бути завезеними до нашої країни нові шкідники та хвороби. Одним із найнебезпечніших шкідників квіткових та декоративних культур закритого ґрунту, а також зрізу живих квітів, вазонів та овочевих культур є західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.)

Докладніше

Фітофтороз коренів суниці (Phytophthora fragariae Hickman) – як запобігти зараженню та зберегти урожай

28.07.2.jpgСуниця є однією з найпоширеніших ягідних культур в Україні. Значною перешкодою на шляху отримання її високих врожаїв є ряд факторів, насамперед досить вагомий вплив мають фітопатологічні хвороби, поширенню яких сприяє збільшення кількості імпорту посадкового матеріалу. Одним із найнебезпечніших захворювань для насаджень цієї культури є фітофтороз коренів суниці (почервоніння серцевини кореня), збудник — гриб Phytophthora fragariae Hickman. Захворювання включене до списку А-1: Карантинні організми, відсутні в Україні (згідно наказу від 29.11.2006  № 716 «Про затвердження Переліку регульованих шкідливих організмів» з внесеними змінами та доповненнями від 04.08.2010 та 16.07.2019).

Докладніше

Капровий жук (Trogoderma granarium Ev.) – небезпечний шкідник запасів

13.07.20.jpg

Капровий жук (Trogoderma granarium Ev.) – небезпечний шкідливий організм, відноситься до списку А-1: Карантинні організми, відсутні в Україні (згідно наказу від 29.11.2006  № 716 «Про затвердження Переліку регульованих шкідливих організмів» з внесеними змінами та доповненнями від 04.08.2010 та 16.07.2019), який пошкоджує більше 100 видів зернових, технічних, зернобобових, олійних культур та продукти їх переробки, сухі дріжджі, молочний порошок, папір, комбікорм тощо.

Шкідник мешкає у тропічних регіонах в межах зони, обмеженої на півночі 35 паралеллю, на півдні -Еквадором, на заході - Західною Африкою, на сході - М’янмою. Капровий жук виявлений у багатьох країнах світу, зокрема: Алжирі, Єгипті, Кіпрі, Туреччині, Японії, Іспанії, Швейцарії та інших.

Докладніше

ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕНОЇ РОБОТИ ДУ «ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ФІТОСАНІТАРНА ЛАБОРАТОРІЯ» ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2020 РОКУ

Фахівцями ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» в зразках сої, кукурудзи, проса та люцерни, що надійшли за І півріччя, а також при ревізії старих вогнищ виявлено та ідентифіковано наступні карантинні організми, що відносяться до списку обмежено поширених в Україні  :

11.07.20.jpg- Американський білий метелик (Hyphantria cunea Drury) в 2 випадках (при ревізії старих вогнищ);

- Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.) у 23 випадках, з них: - 3 випадки – в товарних партіях соєвих бобів та кукурудзи; 20 випадків– при ревізії старих вогнищ).

- Повитиця (Cuscuta sp.) – 2 випадки у насінні люцерни та проса;

-  Бактеріальний опік плодових (Ervinia amylovora (Burill) Winslow et al.) у 2 випадках при ревізії старих вогнищ;

Докладніше

Виявлено небезпечний карантинний організм

10.07.20.jpgФахівцями ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» при проведенні фітосанітарної експертизи зрізів квітів походженням з країн Європейського союзу, виявлено карантинний організм, вдсутній в Україні  – Біла іржа хризантем ( Puccinia horiana P.Hennings).

Біла іржа хризантем є карантинним видом захворювання та вважається дуже шкідливим в країнах, що займаються промисловим вирощуванням культури. Гриб має високий потенціал адаптації та здатності для існування в нових умовах, хвороба швидко поширюється в різні регіони світу, а вартість ліквідації осередків зараження досить висока. Масове ураження рослин у теплицях може викликати 80% знищення врожаю, аж до повної втрати чисельності рослин хризантем.

Докладніше