• slide2
  • slide4
  • slide5
  • slide1
  • slide3

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ВИЯВЛЕНЬ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ФІТОСАНІТАРНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ОБ’ЄКТІВ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДДІЛОМ ФІТОСАНІТАРНОГО АНАЛІЗУ ЗА ПЕРІОД З 05.09 ПО 18.09.2017 РОКУ

За даний період фахівцями ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» проаналізовано 58 імпортних та 2532 вітчизняних  зразків об’єктів регулювання. Загалом в лабораторію надійшло 1335 зразків та видано 854 висновків фітосанітарної експертизи.

4ytruyt6iut6.jpgПри проведенні гербологічної експертизи у вітчизняних об’єктах регулювання  виявлено карантинний організм, обмежено поширений в Україні -  Амброзію полинолисту (Ambrosia artemisifolia L.) у 4  випадках у зразках проса і сорго зернового (походженням з Одеської та Кіровоградської областей З  не карантинних, найчастіше зустрічалися насіння бур’янів: Гірчак берізковий (Polygonum convolvulus), Волошка синя (Centaurea cyanus L), Мишій зелений (Setaria viride L.), Розторопша плямиста (Silybum marianum (L.) Gaertn), Нетреба звичайна (Xanthium strumarium L.), Підмаренник трирогий (Galium tricomutum Dandi), Пажитниця багаторічна (LoliIum perenne), Сухоребрик високий (Sisymbrium altissium L.), Мак дикий (Papaver rhoeas L.),  Елізанта нічна (Elisanthe noctiflora L.), Лобода біла (Chenopodium album).

У імпортних об’єктах регулювання виявлено: Мишій сизий (Setaria viride L.), Лобода біла (Chenopodium album L.).

Докладніше

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ВИЯВЛЕНЬ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ФІТОСАНІТАРНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ОБ’ЄКТІВ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДДІЛОМ ФІТОСАНІТАРНОГО АНАЛІЗУ ЗА ПЕРІОД З 29.08 ПО 04.09.2017 РОКУ

За даний період фахівцями відділу фітосанітарного аналізу ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» проаналізовано 53 імпортних та 1299 вітчизняних  зразків об’єктів регулювання. Загалом в лабораторію надійшло 681 зразок та видано 500 висновків фітосанітарної експертизи.

11111111111.jpgЗ інших не карантинних шкідників найчастіше зустрічалися: Короїд верхівковий (Ipsacuminatus Eіchh.),  Лубоїд  хвойний чорно-бурий (Hylesinusglabratus Zett.), Звичайний волосяний кліщ (Glycyphagus destructor Ouds), Кліщ хижий (Cheyletus eruditusSchrk.),  Скритник малий (Enicmus minutus L.), Міль зернова комірна (Nemapogon granellus L.), Довгоносик великий сосновий (Hylobius abietis L.), Білан капустяний (Pieris brassicae L.)

Під час проведення мікологічної експертизи виявлено: Синява деревини хвойних порід (Ceratocystis comatum Mill. &Cernz), Синява деревини сосни (Ceratocystis pini (Munch.) H. &Syd.).

Докладніше

Біопрепарати - екологічність, безпечність, продуктивність, зниження показників собівартості

Осінь — це завжди гарний час для підведення підсумків сезону, що минув і на часі подумати про майбутній урожай, потенціалом якого є  якісний посівний матеріал.

При закупівлі насіння для підбору ефективного протруйника варто проводити  фітоекспертизу насіння, саме завдяки останній  виявляють збудників хвороб, складові комплексу поверхневої  та ендогенної інфекції.  Фітоекспертизу необхідно проводити у спеціальних лабораторіях на предмет наявності збудників хвороб, після цього планування протруєння насіння буде більш виваженим та обґрунтованим. Якщо насіння зернових не уражено збудниками сажкових хвороб або ступінь його відповідає   ЕПШ (економічний поріг шкодочинності- 0,3 відсотка для летючої сажки та 50 спор на зернівку–для твердої ) рекомендовано протруювати його лише біологічними препаратами, або в суміші з хімічними протруйниками, зменшивши їх дозу у два рази. Цим заходом ми  знищуємо поверхневу інфекцію хвороб на насінні, одночасно підвищуємо імунітет рослин до стресових ситуацій навколишнього середовища (посуха, низькі та високі температури), підвищуємо схожість насіння та енергію проростання (на 10-15 відсотків), коренева система збільшується в чотири-шість разів, кількість продуктивних стебел – в 1,5 -2 рази, а основна фішка від використання біопрепаратів полягає в тому, що в десятки разів економляться кошти  господарників.  

Докладніше

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ВИЯВЛЕНЬ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ФІТОСАНІТАРНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ОБ’ЄКТІВ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДДІЛОМ ФІТОСАНІТАРНОГО АНАЛІЗУ ЗА ПЕРІОД З 22.08 ПО 28.08.2017 РОКУ

За вказаний період фахівцями відділу фітосанітарного аналізу ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» проаналізовано 18 імпортних та 557 вітчизняних  зразків об’єктів регулювання. Загалом в лабораторію надійшло 575 зразків та видано 370 висновків фітосанітарної експертизи.

IMG_1654_-_копия.JPGЗ інших не карантинних шкідників найчастіше зустрічалися:  Червиця в`їдлива (Zeuzera pyrina L.), Кліщ звичайний волосяний (Glycyphagus destructor Ouds), Клоп ріпаковий (Eurydema oleracea L.), Клоп луговий (Lygus pratensis L.), Клоп капустяний розфарбований  (Eurydema ornatum L.), Скритник малий (Enicmus minutus L.), Короїд верхівковий (Ips acuminatus Eіchh.), Короїд шестизубий  (Ips sexdentatus Boern.).

Під час проведення мікологічної експертизи виявлено: Епікоккоз (Epicoccum neglectum Desm),Синява деревини (Ceratocystis comatum Mill. & Cernz), Альтернаріоз (Alternaria alternata (Fr.) Keissl.), Фузаріоз кукурудзи (Fusarium moniliforme Sheld.), Іржа кукурудзи (Puccinia maydis Bereng).

Докладніше

Обережно - Західний кукурудзяний жук!

Щорічно розширюються міждержавні торгово-економічні відносини з різними за рівнем розвитку країнами світу. Це сприяє значному зростанню обсягів імпорту та експорту рослинної продукції та створює додаткові умови для проникнення нових адвентивних видів. Одним із небезпечних шкідників, що стрімко заселив значні території південної Європи і став суттєвою загрозою  кукурудзяним посівам України, є західний кукурудзяний жук (ЗКЖ) - (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte).

lugbukgku.jpgБатьківщиною західного кукурудзяного жука є Центральна та Північна Америка. Вперше шкідник був відмічений у США в 1909 році як шкідник цукрової кукурудзи. За даними карантинної служби США, збитки з урахуванням втрат врожаю і витрат на проведення хімічних обробок сягають 1 млрд. доларів щорічно. Жуки та личинки кукурудзяного жука є переносниками збудників грибкових, бактеріальних та вірусних хвороб кукурудзи.

Вперше в Європі шкідник був виявлений у червні 1992 року в районі Сурчина, недалеко від Бєлградського міжнародного аеропорту. Вірогідно жуки були випадково завезені авіацією із США. Незважаючи на винищувальні заходи вид став швидко займати нові території Європейського континенту.

Докладніше