• slide5
  • slide3
  • slide4
  • slide1
  • slide2

Інформація щодо виявлень регульованих шкідливих організмів за І півріччя 2019 року

В зразках, які надійшли за І півріччя при планових обстеженнях, ревізії старих вогнищ сільськогосподарських угідь,  а також  в зразках, сої, сорго зернового, проса та люцерни фахівцями лабораторії виявлено та ідентифіковано наступні карантинні організми, що відносяться до списку обмежено поширених в Україні:

080719.jpg-  Амброзію полинолисту (Ambrosia artemisiifolia L.) у 91 випадку (57 випадків - у зразках соєвих бобів, сорго зернового, люцерни та кукурудзи; 34 випадки - при ревізії старих вогнищ).

-  Повитицю польову (Cuscuta сampestris Yunck.) в зразках люцерни у 3 випадках;

- Повитицю європейську (Cuscuta europaea L.) – 1випадок у зразках люцерни;

- Бактеріальний опік плодових (Erviniaamylovora (Burill) Winslowetal.) у 2 випадках при ревізії старих вогнищ;

Докладніше

СТАЖУВАННЯ ЗА СПЕЦІАЛІЗАЦІЄЮ - ГЕРБОЛОГІЯ

З 2 по 4 липня 2019 року на базі ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» фахівці Запоріжської, Одеської, Рівненської та  Житомирської лабораторій пройшли стажування за напрямком роботи (спеціалізацією) - гербологія.

04.07.19.jpgЗа час стажування слухачі ознайомились з:

- Загальними вимогами для проведення гербологічної експертизи

- Загальною характеристикою бур’янів родин: Тонконогові (Poaceae), Айстрові (Asteraceae), Капустяні (Brassicaceae), Селерові (Apiaceae), Бобові (Fabaceae), Шорстколисті (Boraginaceae), Губоцвіті (Lamiaceae), Лободові (Chenopodiaceae), Гвоздикові (Caryophilaceae), Гречкові (Polygonaceae), Ранникові (Scrophulariaceae); особливості морфологічної будови плодів і насіння та їх шкодочинність

Докладніше

Навчання – практикум

27 червня 2019 року Головним управлінням Держпродспоживслужби у Волинській області проведено ІІ етап навчання для спеціалістів управління фітосанітарної безпеки. Практичні заняття відбулися на полях Іваничівського району. У навчанні взяли участь 21 спеціаліст управління.

Згідно затвердженого плану навчання на 2019 рік, в даному заході взяли участь фахівці ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія». У процесі навчання спільно із спеціалістами управління фітосанітарної безпеки в області розглядалися методики обстеження зернових культур, цукрових буряків, плодових насаджень на встановлення фітосанітарного стану, обстеження та відбір зразків на виявлення американського білого метелика та бактеріального опіку плодових, обстеження на виявлення карантинних бур’янів.

Більш детально з питаннями, що піднімалися в рамках заходу можна ознайомитися на сайті Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області за посиланням:http://voldpss.gov.ua/viewNews/vidbuvsia-ii-etap-navchannia-spetsialistiv-upravlinnia-fitosanitarnoi/

View the embedded image gallery online at:
http://www.fitolab.volyn.ua/informuiemo#sigProIdcafa17cb66

Обстеження дослідних посівів в базових господарствах Волинської області

26 червня 2019 року фахівцями відділу біологічного методу захисту рослин (БМЗР) було проведено огляд посівів та відбір зразків сої сорту «Муза» в базовому господарстві  СНДФГ «Євгена Колача» с. Ізов Володимир-Волинського району  Волинської області на дослідних полях,  де застосовувався 2-х компонентний азотфіксуючий та фосфатмобілізуючий інокулянт власного виробництва «Ековітал». Також проведено огляд посівів і відбір зразків озимої пшениці сорту «Берегиня» після застосування Екофосфорину в базовому господарстві СНДФГ «Євгена Колача» с. Лудин Володимир-Волинського району для визначення їх біологічної ефективності.

Докладніше