• slide2
  • slide3
  • slide1
  • slide5
  • slide4

До уваги суб’єктів господарювання!!!

Роз’яснення

З метою уникнення непорозумінь стосовно термінів проведення експертизи (випробування), видачі висновків фітосанітарної експертизи, доводимо до Вашого відома:

Відповідно до  Постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 року № 705 Про деякі питання реалізації Закону України "Про карантин рослин", (Далі Постанова №705), об’єкти регулювання у сфері карантину рослин для цілей переміщення територією України, імпорту, експорту та реекспорту підлягають фітосанітарному контролю.

Відповідно до листа Департаменту фітосанітарної безпеки від 12.03.2015 року №15-10-1-2/7793  щодо здатності перенесення та поширення регульованих шкідливих організмів в об’єктах регулювання згідно кодів УКТЗЕД) та враховуючи фітосанітарні ризики щодо Деревини і виробів з деревини хвойних порід, що належать до 44 групи кодів УКТЗЕД, фітосанітарною лабораторією проводиться ентомологічна, мікологічна та фітогельмінтологічна експертизи.

Відповідно до п.13 Постанови №705, у разі проведення складного аналізу (мікологічного, бактеріологічного, вірусологічного, гельмінтологічного) щодо наявності шкідливих організмів висновок про результати фітосанітарної експертизи видається протягом 30 днів з дня подання зразка об’єкта регулювання на аналіз.

Ентомологічна експертиза деревини і виробів з деревини хвойних порід проводиться згідно МВ – Е 5.4 /01-01(Методика Випробувань- Ентомологія) «Виявлення та ідентифікація ентомологічних шкідливих організмів (комах та кліщів)» та триває 10-30 хв/зразок.

Мікологічна експертиза деревини і виробів з деревини хвойних порід проводиться згідно ДСТУ 4180-2003 «Карантин рослин. Методи мікологічної експертизи підкарантинних матеріалів» та триває  10-30 хв/зразок.

Фітогельмінтологічна експертиза деревини і виробів з деревини хвойних порід проводиться  відповідно до:

- ДСТУ 7406: 2013«Карантин рослин. Методи фітогельмінтологічної  експертизи об’єктів регулювання;

- Діагностичних протоколів для регульованих шкідливих організмів:

  • PM 7/119 (1)Екстракція нематод пункт 3.1;
  • РМ 7/4 (3) Bursaphelenchus xylophilus.

Експертиза триває від 24  до 72 год.

Отже, з огляду на вище наведену інформацію, просимо завчасно організовувати роботу щодо відбору та доставки зразків для проведення фітосанітарної експертизи.

 

 

З повагою, директор                               Євгенія Лихач