• slide4
  • slide3
  • slide5
  • slide2
  • slide1

2020 РІК – МІЖНАРОДНИЙ РІК ЗДОРОВ'Я РОСЛИН

11022020_1.jpg   Організація Об’єднаних Націй оголосила 2020 рік Міжнародним роком здоров’я рослин та запросила організацію продовольства та сільського господарства ООН (ФАО) спільно з Міжнародною конвенцією про захист рослин (МКЗР) сприяти реалізації запланованих заходів з метою підвищення глобальної обізнаності людей про те, як захист здоров’я рослин може сприяти припиненню голоду, зменшенню бідності, захисту навколишнього природного середовища, піднесенню економічного розвитку.

   Під егідою ООН, ФАО, МКЗР у всіх країнах  проводяться акції по залученню максимальної кількості людей до розв’язання надзвичайно актуальної проблеми збереження здоров’я рослин шляхом поширення інформації про ризики для фітосанітарної безпеки держав в цілому і в якості окремих груп продовольства зокрема.

   Україна також активно підтримує цю акцію.

   Рослини, як і люди та тварини, також хворіють. Вони вражаються захворюваннями, спричиненими вірусами, бактеріями, грибами, їх пошкоджують комахи, кліщі, нематоди.

   Глобалізація світу, яка набуває особливо значних темпів в останні роки, активно сприяє швидкому поширенню нових, особливо небезпечних для здоров’я рослин шкідливих організмів на території,  які раніше були вільні від них.

   Не є винятком у цьому процесі  і наша ВОЛИНЬ!

   Впродовж останніх років на наших полях та в садах з’явилися такі небезпечні шкідники: 

західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte) Південно американська томатна міль (Tuta absoluta Meur) Американський білий метелик (Hyphantria cunea Drury)

     Боротьба з цими шкідниками надзвичайно складна, вона потребує великих матеріальних витрат. В іншому випадку втрати врожаю неминучі. 

   Безперечно, що захист територій від поширення шкідників і хвороб рослин набагато вигідніший, ніж боротьба з ними. Завозячи на територію України, як з метою подальшої реалізації, так і для власного використання рослини, рослинні продукти, насіння кожен повинен пам’ятати, що разом з ними ми ризикуємо завести організми, небезпечні для здоров’я рослин, що ростуть на нашій території. І найперше Ви ризикуєте завести їх у своє рідне село, на своє подвір’я, на свою присадибну ділянку.

   У рамках міжнародного року здоров’я рослин – 2020 Держпродспоживслужба організовує проведення ряду заходів в усіх регіонах країни. Зокрема будуть проведені семінари, конференції, круглі столи, презентації тощо.

   Детальніше за посиланням.

НЕ РИЗИКУЙТЕ!

   Шкідники та хвороби можуть ховатися на рослинах. Будь ласка, не привозьте додому рослини, насіння, фрукти, овочі та квіти.

   Під час подорожі уникайте привезення додому рослинних продуктів, адже шкідники рослин або хвороби можуть ховатися на них.

ЯК ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ:

- ніколи незаконно не привозьте додому рослини, насіння, квіти, фрукти та овочі;

- якщо Ви хочете імпортувати рослини у свою країну, зверніться до місцевої організації карантину і захисту рослин, та дізнайтеся, що можна зробити на законних підставах;

- якщо Ви перевозите будь-які рослини, насіння, квіти, фрукти та овочі, задекларуйте їх на митниці.

11022020_62.jpg11022020_7.JPG