• slide1
  • slide5
  • slide2
  • slide3
  • slide4

До відома сільськогосподарських виробників

DSC_0732.JPGДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» інформує про початок осіннього виробництва  мікробіологічних препаратів для захисту і живлення сільськогосподарських рослин, зокрема:

Бактоцид (аналог Бактороденциду вологого зернового) –біопрепарат для знищення мишоподібних гризунів (миша домова, миша курганцева, миша лісова, миша крихітка, полівка звичайна, полівка східноєвропейська, полівка-економка та ін.) безпечний для людей та довкілля, нешкідливий для свійських тварин і птиці.

Основа препарату – зерно пшениці оброблене в лабораторних умовах специфічними бактеріями Salmonella enteritidisvar. Issatscenko штам ВХ-17, які спричиняють епізоотію (мишачий тиф) серед мишоподібних гризунів.

Препарат має чітку вибіркову патогенність. При поїданні принади гине до 95% гризунів протягом 5-14 днів. Висока біологічна ефективність препарату пояснюється насамперед тим, що знаходячись у тісному контакті одна з одною миші швидко розповсюджують смертельну хворобу серед здорових особин.

Бактоцид  застосовується на посівах сільськогосподарських культур, сінокосах, пасовищах, садах, лісосмугах, узбіччях доріг, фермах, складських приміщеннях, де застосування хімічних приманок небезпечне для людей, свійських тварин, птиці та довкілля.

Норма витрат на сільськогосподарських угіддях (посіви, сінокоси, пасовища, багаторічні насадження), лісосмуги становить 2-3 г на нору, або 1,5-2,5 кг/га в залежності віл чисельності популяції мишоподібних гризунів, ферми та складські приміщення 0,5-2,0 г на 1 м.кв.

DSC_0714.JPG          Триходермін - біологічний препарат, що містить спори і міцелій гриба-антагоніста Trichodermaviride(lignorum), що пригнічує розвиток фітопатогенних мікроорганізмів шляхом впливу на них прямим паразитуванням, конкуренцією за субстрат, виділенням ферментів, антибіотиків (гліотоксин, вірідін, триходермін) та інших біологічно активних речовин, які пригнічують розвиток багатьох видів збудників захворювань рослин, в тому числі бактеріальних, а також гальмують репродуктивну здатність патогенів.

          Даний препарат застосовують проти кореневих гнилей(фузаріозної та гельмінтоспоріозної) зернових культур; кореневих гнилей, білої гнилі, фузаріозного та вертицильохного в’янення огірків та помідор; для обробки бульб картоплі, проти ризоктоніозу; проти слизового і судинного бактеріозу, чорної ніжки капусти, сірої гнилі суниці (полуниця), чорної і бурої плямистості моркви.

Обробіток насіння препаратом Триходермін необхідно проводити за 1-2 дні до посіву, в день посіву, краще у вечірні години. Препарат застосовується також для обприскування рослин у період вегетації.

Триходермін екологічно безпечний препарат, нешкідливий для людей, комах, тварин. Сумісний із стимуляторами росту, мікроелементами.

Препарат зберігають в герметичній упаковці при температурі +4…+6ºС. Термін зберігання -3 місяці.

         Норми витрати препарату в залежності від культури становлять від 2.0 до 10.0 л/га.

Планориз ВЛ –мікробіологічний препарат з фунгіцидними властивостями і рістстимулюючою активністю для обробки насіння та вегетуючих рослин.

Біопрепарат виготовляється  на основі бактерій Pseudomonas fluorescens, захищає рослини від хвороб, що передаються через насіння, грунт та аерогенно в процесі росту рослин. Біологічний фунгіцид, призначений для захисту рослин від кореневих гнилей, альтернаріозу, аскохітозу, вертицильозного в’янення, макроспоріозу, ризоктоніозу,  фузаріозу, оїдіуму, мільдью, а також бактеріозів на зернових, зернобобових, овочевих, плодово-ягідних культурах, виноградниках.

Фунгіцидні властивості поєднуються із рістстимулюючою активністю, яка викликає посилений ріст кореневої системи, підвищує польову схожість насіння та енергію проростання, стимулює їх ріст, розвиток протягом вегетації, підсилює утворення вторинних коренів, які забезпечують краще мінеральне і водне живлення.

Активізує життєдіяльність мікроорганізмів у кореневій зоні, за рахунок чого забезпечується додаткове надходження в рослини азоту і фосфору.

Прискорює процес нейтралізації гербіцидів та їх наступне розкладання на безпечні складові.

Норми витрати препарату, в залежності від культури та патогена–від  1,0 до 5,0 л/га.

Термін зберігання: 2 місяці при температурі від +4 до +6 ºС. Зберігається препарат в сухому, темному і прохолодному приміщенні.

DSC_0139.JPGВартість біологічних засобів захисту регулюється Наказом Міністерсва аграрної політики України №96 від 13.02.2013 р. «Розміри плати за послуги, які надаються територіальними органами та бюджетними установами центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сферах безпечності та окремих окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин».

  Якщо вас зацікавила інформація про мікробіологічні препарати – за консультацією щодо технології застосування та їх придбання слід звертатись в ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» с. Змїнець, Луцького району, вул. Ліскова, 1, телефон (0332) 72-38-88, 72-71-31, 097-628-28-21, 098-529-31-25; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..