Поширення. Шкідник поширений в усіх регіонах України.
Зовнішній вигляд. Жук чорний, завдовжки 8,5-12 мм та завширшки 6-8, вкритий густими довгими волосками світлого кольору. Надкрила в білих крапочках різного розміру. Личинка біла, трохи зігнута, з трьома парами грудних ніг, завдовжки до 25 мм.
Розвиток.Зимують молоді жуки в коконах у ґрунті на глибині 15-30 см. Навесні за середньодобової температури повітря +14,0ºС і вище та середньої вологості повітря 62,7-89,9% відбувається вихід жуків з ґрунту, що спостерігається наприкінці другої декади квітня – на початку травня під час цвітіння кульбаби лікарської, барвінку малого, барвінку трав’янистого, підбілу звичайного Жуки літають у теплі сонячні години дня – з 10 до 15 год. Харчуються цвітом, виїдаючи тичинки і маточки, обгризають пелюстки спочатку на кульбабі, потім тюльпанах, нарцисах, після чого перелітають на квітучі кісточкові культури (абрикос, персик, черешню), трохи пізніше на зерняткові (яблуню, грушу), ягідні (суницю, смородину). Згодом шкідник активно заселяє і плантації суниці та посіви соняшнику, сої і багаторічних трав. Під час дощу, в холодні дні і на ніч жуки ховаються в ґрунт на глибину 0,5-2,5 см. Літ поодиноких жуків спостерігається до половини серпня, а масовий триває до середини червня.
Докладніше
Державна установа «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» інформує, що у зв’язку із зміною з 01 січня 2023 року прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» № 2710-ІХ від 03 листопада 2022 року буде становити 2684,00 грн., зміниться розмір платних послуг.
Зміни стосуються вартості виготовлених біологічних засобів захисту рослин, аналізу якості посівного матеріалу, аналізу біохімічних і технологічних показників сільськогосподарських культур та продуктів їх переробки та молекулярно-генетичного аналізу сортів рослин та рослинного матеріалу.
Докладніше
Державна установа «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» інформує, що 20.10.2022 року лабораторія пройшла повторну інспекційну перевірку ТОВ «Органік Стандарт» відповідно до Стандарту з виробництва допоміжних продуктів, що можуть використовуватись в органічному сільському господарстві та переробці, розділ «ЗЗР та Добрива» ( з врахуванням вимог Стандарту МАОС з органічного виробництва та переробки, що еквівалентний регламентам ЄС).
За результатами вищевказаної інспекції Установою 21.11.2022 року отримано Сертифікат №22-1622-02-01, терміном дії до 31.01.2024 року, яким біологічні засоби захисту рослин Планориз ВЛ (Planoris VL) та Бактоцид (Bactocyd), виробництва Державної установи «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія», затверджено для використання в органічному сільському господарстві згідно зі Стандартом МАОС з органічного виробництва та переробки, що є еквівалентом до Регламентів ЄС «№834/2007 та №889/2008.
Докладніше